1_5_100

Jak przekazać 1,5%?

   Jeśli zdecydujesz się na udzielenie pomocy w formie przekazania 1,5% od podatku, oblicz kwotę, którą możesz przekazać na konto fundacji. W tym celu wylicz swój podatek należny Urzędowi Skarbowemu za miniony rok podatkowy (nie jest to żadna dodatkowa praca, musisz ją wykonać zawsze na koniec roku podatkowego), następnie oblicz 1,5% od tego podatku.

   Wpisz w zeznaniu nazwę Organizacji Pożytku Publicznego Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, numer KRS  0000037904, wartość 1,5% oraz w części  zeznania „Inne informacje” koniecznie dopisek:  6412 1,5% „dla Natalki Góreckiej”.

   Przekazując 1,5% od podatku dla Natalki nic nie tracisz – te pieniądze i tak nie trafiłyby do Twojej kieszeni tylko na konto Urzędu Skarbowego. Wypełniając te kilka pozycji w Twoim zeznaniu podatkowym dajesz szansę Natalii na normalne życie.

   Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom za okazane wsparcie, za środki przekazywane na leczenie i rehabilitację naszej córeczki zarówno w postaci 1,5% jak i dowolnych datków. Dzięki Wam Natalka rozwija się prawidłowo i ma siłę do walki z chorobą! Dziś wiemy, że ludzi dobrej woli jest wielu – i mieliśmy szczęście spotkać Was na swojej drodze!

   Rodzice Natalki – Magdalena i Piotr Góreccy

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

numer KRS  0000037904

wartość 1,5%

w części zeznania „Inne informacje”

dopisek:  6412 1,5% „dla Natalki Góreckiej”

efekty600

dieta niskobiałkowa

leki i aminokwasy

(…) Dzieci ze zdiagnozowaną tyrozynemią typu I leczone nityzynonem powinny być także poddane diecie niskobiałkowej z ograniczoną zawartością fenyloalaniny i tyrozyny. Pacjenci dotknięci tą chorobą muszą ściśle stosować się do zaleceń dietetycznych z użyciem specjalnych mieszanek żywieniowych przez całe swoje życie (…)

(…) Tyrozynemia typu 1 to wrodzona wada katabolizmu tyrozyny spowodowana nieprawidłową aktywnością hydrolazy fumaryloacetooctanu, która charakteryzuje się postępującą chorobą wątroby, dysfunkcją kanalików nerkowych, przełomami podobnymi do porfirii i radykalną poprawą po wdrożeniu leczenia nityzynonem (…)

dieta
orphadin nitisone red